Autentyczność
Tylko będąc autentycznym, żyjąc w zgodzie ze sobą, przeżywając każdą chwilę "tu i teraz", można być szczęśliwym i dać coś innym.
Niezależność
W gabinecie znajdziesz pomoc i wsparcie w drodze do siebie i własnej autentyczności.
Otwartość
Tutaj znajdziesz pomoc i wsparcie w dążeniu do rozwiązania trudności, które utrudniają Ci czerpanie radości i satysfakcji z życia.
Samoświadomość
Wierzę, że każdy może się rozwijać, odnajdywać swoje mocne strony i siły, by żyć w zgodzie ze sobą i być po prostu szczęśliwy.
JAK PRACUJĘ? - METODA PRACY
Prowadząc psychoterapię indywidualną lub grupową pracuję w podejściu Integratywnym. Wykorzystuję zdobycze różnych tradycji psychoterapeutycznych - psychodynamiczną, humanistyczną, psychoterapią systemową, Gestaltu integracyjnego, czy metod psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Dzięki bogatemu doświadczeniu i nieustannym szkoleniu w różnych metodach, mam możliwość dostosowania sposobu pracy do potrzeb i sytuacji drugiego człowieka.
W krótszych formach rozwojowych (około 7 spotkań), wykorzystuję metodę Clean Coaching, dzięki której klient ma szansę przyjrzeć się głębiej (niż w zwykłym procesie coachingowym) jakiemuś ważnemu obszarowi w jego życiu, w którym doświadcza aktualnie trudności lub cierpienia, podjąć ważne decyzje i uruchomić proces zmiany.
W każdej formie pracy z drugim człowiekiem, dbam o relację terapeutyczną, czyli taką, która opiera się na zaufaniu, empatii, akceptacji, autentyczności i szacunku. Taka relacje daje klientowi poczucie bezpieczeństwa i umożliwia zaangażowanie się w swoją drogę rozwoju.
W terapii indywidualnej i grupowej nie daję gotowych rozwiązań, nie mówię "co i jak" należy zrobić, nie narzucam swoich pomysłów i wartości. Pomagam natomiast osobie korzystającej z mojej pomocy poszukiwać własnych zasobów, energii i sił oraz uczyć się jak je wykorzystywać w budowaniu siebie, poczucia własnej wartości i odnajdywaniu własnej niepowtarzalnej drogi życia. Poprzez poszerzanie świadomości siebie, emocji, swoich przekonań oraz zrozumienie swojej historii życia osoba uczestnicząca w terapii ma możliwość przekroczenia swoich trudności i problemów osobistych oraz ułożenia swojego życia w zgodzie ze sobą, z własnymi potrzebami, pragnieniami i celami. Osoby korzystające z terapii polepszają jakość swojego życia - żyją jego pełnią i potrafią się nim cieszyć, tworzą bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi oraz łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem życiowych trudności.
Moja praca podlega nieustannemu rozwojowi, dzięki regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów (przejdź do ETYKA ZAWODOWA).
Zapraszam serdecznie!